כתר זירקוניה בשיניים

כתרי זירקוניה

כתרי זירקוניה הופכים להיות נפוצים יותר ויותר לשימוש בקרב רופאי השיניים ובעוד שבעבר הם סיפקו פתרון מצויין בעיקר עבור השיניים הקדמיות, כיום ניתן לראות שימוש גובר בכתרי זירקוניה גם עבור שיניים טוחנות.

כתר זירקוניה

ד"ר זרצקי מסביר :

במקרה שאנו נתקלים בשן הרוסה או שן שהשורש שלה נרקב / מת וגם במקרים של שן חסרה לחלוטין, מבצעים הכנה לשתל ועליו מלבישים כתר. הכתר הוא למעשה כותרת השן אשר מטרתו לספק מבנה חיצוני של השן. המבנה המסורתי של הכתר מורכב משני חלקים- חיצוני העשוי חרסינה ובסיס פנימי אשר עשוי מתכת אצילה.

מתכת אצילה זה מכובד, אבל יהלומים הם חברינו הטובים, וכשאין יהלומים נשתמש בזירקונים. כמו בתכשיטים כך נכון גם עם השיניים. לבסיס המתכת יש כמה בעיות, ראשית- הצבע האטום שלו מגביל את גוון השן ואת קשת הגוונים אליהם ניתן להגיע עם הכתר. שנית, עם הזמן, בתהליך טבעי, נוצרת נסיגת חניכיים קלה- במקרים כאלה נחשף בסיס הכתר ואיתו גם פס כהה שמשתקף מבעד לחיבור- זוהי המתכת שנשקפת.

בנוסף האמידות וחוזק החיבור גם הם יכולים להיות חזקים יותר וכתרי זירקוניה מספקים מענה בדיוק לכל הבעיות הללו. כתר זירקוניה הוא כתר לשיניים, בדיוק כמו הכתרים הרגילים רק שהבסיס שלו עשוי זירקוניה ולא מתכת אצילית. הזירקוניה- חומר חזק מאוד ואיכותי מאוד מאפשר להתגבר על כל הבעיות אשר נוצרות כתוצאה מהמתכת ומספק פתרון הרבה יותר טוב, איכותי ואסתטי.

היתרונות של כתר זירקוניה

כתר זירקוניה הופך להיות נפוץ יותר ויותר לשימוש בקרב רופאי השיניים ובעוד שבעבר הכתרי זירקוניה סיפקו פתרון מצויין בעיקר עבור השיניים הקדמיות, כיום ניתן לראות שימוש גובר בכתרי זירקוניה גם עבור שיניים טוחנות.

כתר זירקוניה מספק פתרון עבור הפס השחור שנחשף בין בסיס השן לחניכים והוא גם מאפשר להגיע לגווון הרבה יותר מדוייק ודומה לצבע השן המקורית. כתרי זירקוניה הינם חזקים מאוד ומאפשרים יציבות השן ברמה הרבה יותר גבוהה.